zabawki, do których chce się wracać

Kilka tygodni temu kupiliśmy wakacyjny dom na Mazurach i chcieliśmy, bo był on najbardziej 'kids friendly’ jak tylko się da. Wiadomym było, że poza podstawowymi rzeczami takimi jak krzesełko do karmienia, zastawa dla dzieci i innymi rzeczami ułatwiającymi funkcjonowanie z dziećmi muszą się w nim znaleźć również zabawki i gry, które sprawdzą się w różnych grupach wiekowych, bo w domku będą przebywać nie tylko nasze dzieciaki, ale i dzieci znajomych. Ale musiały być to zabawki – klasyki, które nie znudzą się po jednym dniu i będę mogła za nie ręczyć. Postawiłam więc na markę Janod, którą uwielbiamy. Pokażę Wam nasze typy zabawek, za którymi się tęskni, i do których chce się wracać.

1. Klocki


Największy klasyk w przeuroczym wydaniu- drewniane klocki w różnych kształtach i miłych dla oka kolorach. Do tego piękny wózek do ciągnięcia z przezroczystymi ściankami. Ponadczasowa zabawka dla dzieci w różnym wieku.


2. Magnetibook


Dobrze znany i uwielbiany przez dzieci Magnetibook. Ja postawiłam na wzór z kształtami, ale docelowo mam zamiar zebrać tam całą kolekcję 🙂


3. Wieża z kostek


Wieża idealna dla maluchów i przedszkolaków. Każda kostka ma motywy 4 pór roku. Rozwija koncentrację i zdolności manualne.


4. Gra 'Akrobaci’


Gra, którą od dawna mamy w domu i uwielbiamy w nią grać. Lubią ją i duzi i mali, więc sprawdza się idealnie podczas rodzinnego wypoczynku.


5. Układanka drewniana


Układanka składająca się z 6 drewnianych klocków – kolejny klasyk. Obrazki miłe dla oka, wielkość idealna dla małych łapek. Na obrazkach przedstawione są zwierzaczki – niedźwiedź, szop. sowa, łoś, królik oraz lis.


6. Gra pamięciowa 'Obrazki z dżungli’


Gra, która uczy spostrzegawczości, logicznego myślenia i ćwiczy koncentrację. Celem gry jest odnalezienie odpowiedniej kombinacji zwierząt, kwiatów i owoców poprzez umieszczenie karty lub kilku kart z okienkiem na ilustracji w odpowiednim położeniu i kombinacji. Są trzy poziomy trudności sygnalizowane przez kolor na karcie. Raczej dla starszych dzieci, chociaż i dorośli dobrze się przy niej bawią 😉


7. Żółwik


Drewniana zabawka ze sznurkiem do ciągnięcia w kształcie żółwia. 'Skorupa’ złożona jest z kilku łuków, które można na sobie układać lub tworzyć różne konstrukcje.


8. Puzzle


No czym byłby wyjazd bez puzzli? Wybawienie w czasie deszczu i chwila wytchnienia po intensywnym dniu.

Uwielbiam grafikę puzzli Janod, no i te słodkie walizeczki do ich przechowywania. Dla mnie 10/10,Ale czym byłyby wakacje nad jeziorem bez sprzętu typu kółko, materac i rękawki? Tym razem testowaliśmy na tarasie i w jeziorze –Swim Essentials wypadło super!A bez czego Wy nie wyobrażacie sobie miejsca 'kids friendly’? Co musi być na wyposażeniu? Co Wam ułatwia funkcjonowanie z dziećmi w wakacyjnych domkach? 🙂

bez kategorii

1 komentarz do "zabawki, do których chce się wracać"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*Twój komentarz:

*


Protected by WP Anti Spam