pomysł na rodzinny weekend – WIELICZKA!

 

 

Rok szkolny właśnie się rozpoczął, wakacyjne wyjazdy za nami. Szukamy więc fajnych pomysłów na krótkie, weekendowe wycieczki. A Wam chcieliśmy podsunąć pomysł na super weekend z dziećmi – Wieliczka!

Pewnie padnie pytanie – ‘a co tam robić dziećmi??’ Możemy Was zapewnić, że nudy nie będzie.

My, jako że bardzo późno dojechaliśmy do Wieliczki rozpoczęliśmy pobyt od noclegu w przepięknym i idealnie położonym Hotelu Grand Sal.

 

 

 

 

 

Z samego rana, po pysznym hotelowym śniadaniu udaliśmy się na spacer do Parku Świętej Kingi, do którego wchodzi się wprost z hotelowego dziedzińca. W parku również o godzinie 11.00 można posłuchać na żywo koncertu Orkiestry Górniczej – niezapomniane przeżycie dla mniejszych i większych fanów instrumentów dętych 😉

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale poranny pobyt w parku był tylko miłym rozpoczęciem naszej największej przygody, czyli wizyty w Kopalni Soli Wieliczka. Od kilku lat Kopalnia posiada w swojej ofercie specjalną ofertę dla rodzin  z dziećmi, czyli program Odkrywamy Solilandię. I powiem jedno – to strzał w 10! Sami mieliśmy z tej opcji mega frajdę. Pan przewodnik w sposób zrozumiały i ciekawy dla dzieci przekazuje informacje o kopalni, jak również angażuje dzieci w poszukiwanie tajemniczej krainy – Solilandii. Dzieciaki rozwiązują różne zadania, szukają ukrytych przedmiotów, spotykają solonie (czyli smoki zamieszkujące Kopalnię), a nawet solnego  skrzata, by wreszcie spotkać się ze Skarbnikiem i otrzymać soli-niespodzianki !

 

Kilka tipów, o których powinniście wiedzieć przed wycieczką do Kopalni Soli:

 

  1. Moim zdaniem taka podziemna prawie 3 godzinna wycieczka będzie mega frajdą dla dzieci 4+. Młodsze dzieci (jak Mila) również zainteresują się tą opcją, ale po pewnym czasie mogą odczuwać zmęczenie – zabranie ze sobą małego wózka jest jakąś opcją, ale należy pamiętać,że żeby dostać się do podziemi należy pokonać na dzień dobry 380 schodów. Po zwiedzaniu na górę wywozi winda.
  2. Koniecznie zabierzcie ze sobą jakąś bluzę czy cienką kurtkę do narzucenia – w kopalni temperatura wynosi 17-18 stopni.
  3. Jeśli chcecie wybrać się z dzieciakami na szlak Odkrywamy Solilandię, musicie wcześniej zrobić rezerwację biletów. Wszelkie info dotyczące rezerwacji znajdziecie TUTAJ
  4. Możecie zabrać ze sobą lekkie przekąski, ale nie martwcie się jeśli zgłodniejecie. 125 metrów pod ziemią znajduje się restauracja serwująca pyszną, domową, polską kuchnię. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wiem co mówię, przetestowaliśmy schabowe, żurek, pomidorówkę i wszystko było przepyszne!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trochę zmęczeni wróciliśmy do pokoju i po krótkim odpoczynku ruszyliśmy dalej. Co prawda nie udało nam się z powodu kilkudniowej przerwy technicznej wejść na tężnię, ale podziwialiśmy ją z placyku zabaw, który znajduje się obok.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wieczorem zaś rozsiedliśmy się w hotelowej restauracji, rozkoszując się świetną atmosferą i pysznymi daniami przygotowanymi przez szefa kuchni. A wiecie co nam się najbardziej podobało? Że w ciągu całego weekendu w Wieliczce ani raz nie wsiedliśmy do samochodu! Wszystko znajduje się w tak bliskiej odległości, że nie było takiej potrzeby 🙂

Na koniec zrobiliśmy małe zakupy w hotelowym sklepiku (czekolada z wielicką solą i suszonymi owocami oraz kosmetyki solankowe są moim hitem!). Dzieciaki spakowały swoje książki o wielickim skrzacie i ruszyliśmy do domu po drodze odwiedzając znajdujący się w bardzo bliskiej odległości od Wieliczki Kraków.

 

Polecamy Wam przygodę w Wieliczce!

 

Więcej o programie Solilandia (bilety, godziny otwarcia itd) znajdziecie TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bez kategorii, eMka podróżuje
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*Twój komentarz:

*


Protected by WP Anti Spam