strolling with Easywalker stroller

Od zawsze uważam, że funkcjonalność i jakość produktów najlepiej sprawdzać nie w warunkach codziennych, ale wyjazdowych, gdyż dopiero wtedy wychodzą jego ukryte wady czy też zalety. Dlatego najczęściej właśnie po powrocie z wakacji polecam coś lub odradzam znajomym. Tym razem na nasze chorwackie wakacje zabraliśmy ze sobą wózek, a dokładniej spacerówkę-parasolkę holenderskiej marki Easywalker. Kiedy przesyłka z wózkiem dotarła do nas na kilka dni przed wyjazdem najpierw wpadłam w zachwyt nad jego wyglądem. Myszka Mickey w bardzo designerskim, futurystycznym wydaniu <3 Jak dla mnie bardzo udana kolaboracja z Disney’em (zerknijcie na pozostałe wzory TUTAJ!) . Ale gdy emocje już trochę opadły i zobaczyłam te dosyć małe kółka pomyślałam sobie: 'Brukowane ulice, żwirowa plaża, drewniane kładki… Nie da rady.’ Fakt, poprzeczka została dosyć wysoko postawiona.  Mimo wszystko zaryzykowaliśmy i… wróciliśmy mega zaskoczeni! No ale po kolei.

Na sam początek kilka rzeczy, które uważam za jego największe zalety:

  • wielkość i waga– wózek jest lekki (6,5 kg) i składa się do takich rozmarów, że podróżowanie z nim, czy też nawet przechowywanie go jest bezproblemowe,a przy tym przestronny i wygodny dla dziecka
  • siedzisko rozkładane na płasko – i to takie prawdziwe płasko 😉 Mila wszystkie swoje drzemki spędza w wózku, więc dla jej wygody jest to mój wózkowy must-have
  • regulacja podnóżka
  • okienko zapewniające stały kontakt rodzica z dzieckiem (jak bardzo mi tego w poprzedniej spacerówce brakowało! Szczególnie przy usypianiu :D)
  • przedłużana, ogromna budka z siateczką po bokach
  • budka z filtrem UV
  • przeznaczony dla dzieci do 20 kg (w naszym przypadku to dosyć istotna kwestia ;))

 

 

 

Przed wyjazdem było kila rzeczy, o które się obawiałam.

Po pierwsze – łatwość prowadzenia.

Wózek jest lekki i zwrotny dla dorosłego. Ale żeby tak naprawę przetestować jego łatwość prowadzenia wykorzystaliśmy do tego… starszą siostrę. Jakież było nasze zaskoczenie gdy bez trudu manewrowała nim w ciasnych uliczkach Trogiru!

 

 

Po drugie: wspomniana wcześniej amortyzacja.

Według zapewnień producenta wózek posiada kulkowe łożyska i amortyzatory we wszystkich czterech kołach, co powinno zapewnić płynną jazdę nawet w trudnych terenach. Nie spodziewałam się cudów. Wiadomo, że parasolki raczej na miejski użytek. A tu proszę! Dał radę i na brukowanych ulicach, i na drewnianych kładkach w Parku Narodowym Krka i nawet na żwirowej plaży! Nie porównuję go oczywiście do wózków z ogromnymi pompowanymi kołami, ale stosunek wielkości jego kół do amortyzacji jaką zapewnia w terenie wypada całkiem dobrze.

Po trzecie: brak regulacji wysokości rączek

Ten fakt spędzał mi sen z powiek. W serii Disney nie ma możliwości regulacji wysokości rączki (posiada go tylko model Mini w wersji XL).  Bałam się, że prowadzenie wózka dla mnie lub Mirka będzie w związku z tym niewygodne, a dla eMki wręcz niemożliwe. Teraz już wiem, że moje obawy były bezpodstawne. Nie wiem jakim cudem, ale każdy z nas po przejechaniu kilku km stwierdzał, że całkiem wygodnie się go prowadzi!  Do tego rączki wykonane są z bardzo przyjemnej w dotyku ekoskóry.

 

 

 

Podoba mi się również duży wybór akcesoriów dedykowanych. My wyposażyliśmy nasz model w pałąk (który niestety nie jest w komplecie z wózkiem), tackę na przekąski i butelkę lub bidon  (u nas Lassig )  oraz organizer. Bez dwóch ostatnich nie wyobrażam sobie już życia i nie wiem jakim cudem do tej pory bez nich funkcjonowaliśmy??

Dodatkowo możecie dokupić: parasolkę, folię przeciwdeszczową, moskitierę, uchwyt na kubek rodzica, adaptery do fotelika oraz torbę do transportu.

 

 

 

 

Podsumowując: jeśli szukacie lekkiego wózka dla mniej lub bardziej aktywnej rodziny, lubiącej czasami zboczyć z wyznaczonej ścieżki, to spokojnie możecie rozważyć jego nabycie 🙂 My polecamy.

 

 

 

 

 

Wózki oraz akcesoria Easywalker są dostępne: TU, TU TU   😉

Więcej info znajdziecie na profilu na FB TUTAJ

 

eMka podróżuje, TESTY
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*Twój komentarz:

*


Protected by WP Anti Spam