’must have’ na jesienno-zimowe noce

img_3407-kopiowanie

Wracając z Milą ze szpitala, w którym temperatura była tak wysoka i powietrze tak suche, że ciężko było oddychać, wiedziałam,  że w domu w sezonie grzewczym będzie bardzo podobnie. Więc dla zdrowia i komfortu naszej czwórki postanowiliśmy zrezygnować z utrzymywania bardzo wysokiej temperatury powietrza i pomyśleć raczej o czymś cieplejszym do snu dla malucha. Z pomocą przyszedł nam genialny śpiworek Gro Snug firmy Gro Company.

Śpiworek i zarazem otulacz świetnie spisuje się w pomieszczeniach, w których temperatura nie przekracza 20 stopni. Pod spód ubieramy dziecku tylko body bez rękawków i optymalna temperatura ciała jest zapewniona. W naszym wypadku sprawdza się rewelacyjnie – mała śpi otulona, w idealnej temperaturze. Śpiworek posiada też inną świetną  opcję – kiedy już etap ciasnego otulania minie, rozpinamy napy i dzieciak może swobodnie ruszać rączkami. Śpiworek rozpinany jest w całości na suwak, więc bez problemu zmieniamy dziecku pieluszkę bez wyciągania go ze śpiworka. Śpiworek nadaje się dla dzieci do 6 kilogramów.

By zapewnić jeszcze bardziej komfortowe warunki snu zaczęliśmy używać również ultradźwiękowego nawilżacza powietrza, który wyeliminował w naszym domu problem suchego powietrza pojawiającego się w sezonie grzewczym i powodującego nie tylko dyskomfort podczas snu, ale i podrażnienie śluzówki, a co za tym idzie kaszel i katar u eMki. Wybór padł na Beaba Silenso. Główne jego zalety to: megacicha praca (dziewczyny przy nim zasypiają i nawet nie zauważają, że jest włączony), duży zbiornik na wodę (2,5 litra) oraz automatyczny wyłącznik w razie braku wody w zbiorniku (zostawiamy włączony na całą noc bez żadnych obaw). Istotnym dla nas była również łatwość przenoszenia nawilżacza, gdyż na zmianę nawilżamy pokój eMki i naszą sypialnię.

Odkąd zaczęliśmy zwracać uwagę na komfort termiczny w pokoju podczas snu wszyscy śpimy o wiele lepiej (i dłużej ;)) Mam więc nadzieję, że tak pozostanie i nasze organizmy odczują tego pozytywne skutki.

img_3392-kopiowanie

img_3377-kopiowanie

img_3410-kopiowanie

img_3405-kopiowanie

img_3402-kopiowanie

img_3384-kopiowanie

img_3399-kopiowanie

img_3427-kopiowanie

img_3426-kopiowanie

img_3448-kopiowanie

img_3445-kopiowanie

img_3444-kopiowanie

 

więcej na temat nawilżacza Beaba -> www.beaba.pl oraz TUTAJ

więcej na temat śpiworka Gro Company-> www.grocompany.pl oraz TUTAJ

TESTY, wyprawka
, ,

6 komentarzy do "’must have’ na jesienno-zimowe noce"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*Twój komentarz:

*


Protected by WP Anti Spam