KREATYWNIE Z FABRYKĄ WAFELKÓW – KLOCKI UNCLE GOOSE

Z wielką radością i entuzjazmem przyjęłam zaproszenie, by dołączyć do akcji  ‘Kreatywnie z Fabryką Wafelków’ organizowanej przez  pierwszy sklep z artykułami dla dzieci Fabryka Wafelków  i portal  Pomyslowyrodzic.pl. Naszym zadaniem jest pokazać Wam kilka sposobów na zabawę jedną zabawką, niekoniecznie według sposobu umieszczonego w instrukcji obsługi 😉 Potrzebna do tego jest tylko szczypta kreatywności i odrobina fantazji.  Jako, że w naszym domu aktualnie trwa fascynacja literami, postanowiłam wybrać dla eMki  klocki Uncle Goose z polskim alfabetem. Zobaczcie jak świetnie można się nimi bawić!

IMG_9218 (Kopiowanie)

IMG_9223 (Kopiowanie)

 

IMG_9459 (Kopiowanie)

 

  1. BUDOWANIE

Budowanie czyli podstawowa funkcja każdych klocków. Budujemy to, co tylko wyobraźnia podpowie.

IMG_9230 (Kopiowanie)

IMG_9240 (Kopiowanie)

IMG_9241 (Kopiowanie)

IMG_9252 (Kopiowanie)

IMG_9254 (Kopiowanie)

IMG_9455 (Kopiowanie)

IMG_9448 (Kopiowanie)

 

  1. WYRAZY

I tutaj pojawia się pierwsza różnica  między zwykłymi klockami, a klockami UNCLE GOOSE – możemy z nich budować nie tylko budowle, ale i wyrazy. Świetna sprawa dla dzieci uczących się pisać i czytać.

IMG_9431 (Kopiowanie)

IMG_9426 (Kopiowanie)

IMG_9433 (Kopiowanie)

IMG_9436 (Kopiowanie)

 

IMG_9440 (Kopiowanie)

 

  1. WIEŻA

Ułożenie wysokiej wieży z klocków to super frajda, ale też i duże wyzwanie. A co będzie jeśli spróbujemy ułożyć ją… stopami?

IMG_9366 (Kopiowanie)

IMG_9371 (Kopiowanie)

IMG_9378 (Kopiowanie)

IMG_9276 (Kopiowanie)

IMG_9278 (Kopiowanie)

IMG_9280 (Kopiowanie)

 

  1. ZGADUJ ZGADULA

Ta zabawa ćwiczy zmysł dotyku. Klocki Uncle Goose nadają się do niej idealnie – są wypukłe, rzeźbione.  Kiedy dziecko potrafi już rozpoznać literki możemy zasłonić mu oczy i poprosić, by dotykając klocka spróbowało odgadnąć jaka litera znajduje się pod jego paluszkami. Pilnujcie tylko, żeby nie podglądało 😉

IMG_9312 (Kopiowanie)

IMG_9313 (Kopiowanie)

IMG_9317 (Kopiowanie)

  1. BRAKUJĄCE LITERY

Ta zabawa nie wymaga wielu rekwizytów – wystarczy kartka papieru, coś do pisania i klocki z alfabetem.  Piszemy na kartce wyraz i zostawiamy lukę. To w jej miejsce dziecko spróbuje dopasować brakującą literę.  W zależności od umiejętności dziecka wybieramy wyrazy krótsze lub dłuższe. Gdy dziecko już dobrze sobie radzi możemy zwiększyć liczbę luk w wyrazie.

IMG_9284 (Kopiowanie)

IMG_9291 (Kopiowanie)

IMG_9297 (Kopiowanie)

IMG_9303 (Kopiowanie)

 

  1. ALFABET

Zabawa z alfabetem może się odbyć na dwa sposoby. Dzieci młodsze po prostu próbują ułożyć literki w odpowiedniej kolejności.  Zaś dzieci starsze możemy poprosić, by po ułożeniu alfabetu zamknęły oczy. W tym czasie my zamieniamy kolejność liter. Ćwicząc swoją spostrzegawczość, dziecko wskazuje, które litery zmieniły swoje miejsce.

IMG_9380 (Kopiowanie)

IMG_9418 (Kopiowanie)

IMG_9393 (Kopiowanie)

 

7. BUDUJEMY DOM

Klocki świetnie nadają się również jako… filary! Potrzebny dom dla myszek? A może garaż dla samochodów? Do dzieła!

IMG_9336 (Kopiowanie)

IMG_9358 (Kopiowanie)

IMG_9361 (Kopiowanie)

IMG_9478 (Kopiowanie) — kopia

 

Jestem pewna, że w trakcie użytkowania klocków Uncle Goose pojawi się jeszcze co najmniej kilkanaście sposób na zabawę nimi. A Wy macie jakieś pomysły co z można z nimi zrobić?

IMG_9259 (Kopiowanie)

 

Na koniec zapraszamy Was do Fabryki Wafelków – pomysłowego sklepu dla rodziców z wyobraźnią, gdzie na hasło me myself and em przy zakupie dwóch produktów uzyskacie 10 % zniżki na drugi produkt. Hasło jest ważne do końca maja. Mam nadzieję, że przyda się na zakupy z okazji Dnia Dziecka 😉 Dodatkowo do każdych zakupów powyżej 150 zł sklep dodaje w prezencie płócienną torbę (dostępną w dwóch wersjach kolorystycznych), którą możecie dostrzec na naszych zdjęciach.

 

IMG_9462 (Kopiowanie)

 

eMka:

sukienka – Bobo Choses

spinka – kollale

klocki – UNCLE GOOSE

 

 

 

 

gadżety, pokój i półka z książkami
, , ,

1 komentarz do "KREATYWNIE Z FABRYKĄ WAFELKÓW – KLOCKI UNCLE GOOSE"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*Twój komentarz:

*


Protected by WP Anti Spam