ferie w domu – nie ma nudy z Janod

 

Chyba każdy zna te słowa, które padają zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie: 'mamooo, nudzi mi się…’ W czasie wakacji/ferii takie sytuacje zdarzają się u nas dosyć często, więc zawsze staram się mieć w zapasie kilka interesujących zestawów, które pozwolą dziewczynom fajnie spędzić czas w kreatywny sposób.

Tym razem padło na 2 zestawy kreatywne marki Janod:

 

1. Panda i przyjaciele z kolorowymi tuszami

 

Kolorowe tusze i piękne obrazki zwierzaków, czyli połączenie, które maluchy uwielbiają. Bo najlepiej jest, gdy można pobrudzić paluszki! W zestawie znajduje się 5 kartonowych obrazków oraz zestaw tuszy. Zadanie do wykonania dla małych artystów jest całkiem łatwe i przyjemne – uzupełnić puste miejsca na obrazku odciskami paluszków.

Można kupić np TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

2. Medaliony – cudowne kryształki

 

 

I coś dla starszaków, wymagającego większego skupienia i precyzji. Pomagają się dziecku wyciszyć i skupić na wykonywanej czynności. W zestawie znajdziemy 5 medalionów w różnych kształtach, które mogą być zarówno naklejką jak i przywieszką, mnóstwo maleńkich kryształków, wstążki, pojemniczek na kryształki oraz 'pisak’ za pomocą którego możemy naklejać kryształki we właściwe miejsca.

Medaliony są dostępne np TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

Oprócz zestawów kreatywnych zawsze w takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się… magnesy (przegląd innych magnetycznych umilaczy czasu znajdziecie TUTAJ). Tym razem postawiłam na połączenie nauki z zabawą czyli uładankę magnetyczną UCZĘ SIĘ KOLORÓW.

 

 

Układanka to  tak naprawdę drewniana tablica magnetyczna z 10-cioma wymiennymi planszami ze zwierzakami i zadaniami oraz dużą ilością magnesów w kilku kolorach, którymi uzupełniamy gotowe obrazki. Super sprawdza się w trakcie nauki kolorów. Po zdjęciu planszy można pisać po tablicy kredami, które są również dołączone do zestawu.  Układanka ćwiczy zdolności manualne, pomaga opanować nazewnictwo kolorów i rzeczy, a także zachęca do  eksperymentowania.

 

 

 

 

 

 

Szczegółowe info o wszystkich zestawach użytych w poście znajdziecie na stronie JANOD -> klik

 

 

gadżety, pokój i półka z książkami, zabawki
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*Twój komentarz:

*


Protected by WP Anti Spam