zimowe migawki – Radstadt / Altenmarkt

Po powrocie z naszego zimowego wyjazdu dostałam dużo pytań na kilka tematów z nim związanych. Odpowiadam więc w wielkim skrócie:

1. Nie byliśmy z żadnym biurem podróży, od zawsze organizujemy wszystkie wyjazdy sami. Kosztuje to trochę więcej pracy i poświęconego czasu, ale za to jaka satysfakcja! Spróbujcie raz, więcej z usług biura nie skorzystacie 😉

2.Tereny Altenmarkt / Radstadt / Flachauwinkl nadają się świetnie dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami. Bardzo dużo jest tras niebieskich i co ważne, większość wyciągów to gondole i krzesełka (czy też kanapy ;)) Polecamy jednak przed wyjazdem w miarę możliwości skorzystać z kilku lekcji u instruktora w kraju – wyjdzie duuuużo taniej niż instruktor w Austrii, a pozwoli maluchowi poczuć się dużo pewniej na stoku.

3. Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić, czy nie wypada w czasie waszego pobytu jakiś tydzień promocyjny. Najbardziej popularne to Ski/Termal Week – dostajecie wtedy wejście na termy za free, oraz ten kiedy możecie skorzystać z promocji i przy zakupie ski passu dla dorosłego zakupić ski pass dla dziecka za 1 eur (patrząc na ceny tygodniowych ski passów jest to dosyć duża oszczędność ;)) Po sezonie można również trafić takie oferty, które w cenie noclegu zawierają już cenę ski passu.

4. I ostatni temat – niemowlę na stoku. Niestety, chyba nie jest to popularna praktyka. W żadnej toalecie nie spotkaliśmy się z przewijakiem, żadna z restauracji wzdłuż stoku (a trochę ich zwiedziliśmy :P) nie oferowała udogodnień typu: kącik malucha, sztućce plastikowe, krzesełko do karmienia. Inaczej sprawa się miała w restauracjach przy stacji dolnej, tam zdarzyło się nam skorzystać z krzesełek i kącika zabaw.  A wjeżdżając z niemowlęciem na górę zawsze upewnijcie się, że jest opcja powrotu (nie żartuję, sama przeżyłam szok kiedy mi powiedziano, że gondolki nie zwożą ludzi w dół :D) Padło też pytanie o czym trzeba pamiętać zabierając niemowlę na stok: koniecznie krem na mróz, krem z filtrem UV oraz dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne.

Jeśli coś pominęłam lub macie jakieś dodatkowe pytania – piszcie śmiało w komentarzach 🙂

 

 

 

 

czerwone okulary,kurtka, kombinezon, czapki i cętkowane polary eMek – Mini Rodini via groshki.pl -> %%%

okulary Mili – Beaba -> TU

termos, lunchbox Lassig -> np TUTAJ i TUTAJ

najlepsze chusteczki – Water Wipes

 ulubione rajstopy na szelkach –Mile dostepne np TUTAJ

eMka podróżuje
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*Twój komentarz:

*


Protected by WP Anti Spam