jedziemy na wycieczkę – czyli jak komfortowo podróżować z dziećmi

Od zawsze miałam tak, że bardziej od samych wakacji cieszyła mnie podróż. Teraz kiedy dołączyły do nas eMki staramy się, by ich podróżowanie było jak najbardziej przyjemne i komfortowe. Jest kilka rzeczy, które są niezbędne. I nie, nie mówię tu o rzeczach, które w  bagażu się znaleźć muszą, ale o gadżetach, które umilą dziecku (i nam ;)) drogę.

Jeśli chodzi o dużą eMkę, to najważniejsza jest dobra organizacja rzeczy, które zabiera, żeby nie było awantury o coś, co jest schowane jest w torbie znajdującej się zazwyczaj pod wszystkimi innymi walizkami. Sprawę rozwiązuje wiszący organizer montowany na oparciu przedniego siedzenia. Nasz, firmy Lassig, ma wiele kieszonek, które pomieszczą niezbędne przedmioty. Fajnym patentem jest kieszonka na butelkę z folią, która utrzymuje ciepło napoju. No i to jak wygląda – potwór z odblaskowymi oczami!

IMG_4998 (Kopiowanie)

IMG_4992 (Kopiowanie)

IMG_4990 (Kopiowanie)

IMG_4981 (Kopiowanie)

Na podróż zabieramy ze sobą widoczną wyżej butelkę filtrującą wodę kranową – nie ma problemu, kiedy dziecku chce się pić akurat TU i TERAZ.

Do tego zawsze bierzemy ze sobą jakieś gry, puzzle i zestawy CzuCzu oraz lunchboxa ze zdrowymi przekąskami takimi jak orzechy, suszone owoce czy owocowe batoniki (dostępne np w Biedronce) – zwracając uwagę na to, co zabieramy do jedzenia minimalizujemy problem złego samopoczucia dziecka w samochodzie.

Jeśli nie mamy vana z fabrycznie montowanymi stoliczkami, a kolana nie wystarczają do tworzenia arcydzieł, to żaden problem – warto zainwestować w bezpieczny stoliczek Tuloko (pozytywne wyniki dynamicznych testów zderzeniowych), który przyda się nie tylko do rysowania, ale do grania, układania puzzli czy po prostu jedzenia. Wysokie ścianki stoliczka zapobiegają spadaniu przedmiotów na podłogę, co jest wielkim plusem. Do tego stoliczek posiada po obu stronach kieszenie, w których możemy przechowywać niezbędne przedmioty. Gotowe rysunki można wsunąć w przezroczystą kieszeń, w której znajduje się mapa Europy z charakterystycznymi dla danego kraju zwierzętami/miejscami.

IMG_5021 (Kopiowanie)

IMG_5004 (Kopiowanie)

IMG_5027 (Kopiowanie)

IMG_5015 (Kopiowanie)

IMG_5042 (Kopiowanie)

IMG_5036 (Kopiowanie)

IMG_5047 (Kopiowanie)

IMG_5050 (Kopiowanie)

 

Jeśli chodzi o młodszą eMkę, to jej potrzeby na ten moment są bardzo niewielkie. Ale w sytuacjach kryzysowych pomaga nam aktywne lusterko Benbat. Najważniejszą jego cechą jest to, że pozwala nam obserwować malucha siedzącego w foteliku odwróconym tyłem do kierunku jazdy w odbiciu naszego lusterka wstecznego. A do tego lusterko wydaje różne dźwięki, gra melodyjki, a w ciemności uśmiecha się i mruga oczkami. Lusterko sterowane jest pilotem.

IMG_5017 (Kopiowanie)

IMG_4930 (Kopiowanie)

 

Jest jeszcze jedna rzecz, bez której nie ruszamy się z domu – muślinowe otulacze. Bardziej wielofunkcyjnego przedmiotu chyba nie posiadam 😉 Podczas podróży pełnią rolę kocyka, odbijaka, pieluszki, przewijaka, ochrony przed słońcem i wiatrem, osłonki przy karmieniu piersią, przytulanki i chyba kilkunastu innych. A do tego ich wygląd cieszy oko nie tylko dziecka, ale przede wszystkim rodzica 🙂

IMG_4973 (Kopiowanie)

IMG_4969 (Kopiowanie)

IMG_4960 (Kopiowanie)

IMG_4957 (Kopiowanie)

IMG_4947 (Kopiowanie)

 

Otulacze i organizer Lassig -> więcej informacji oraz adresy sklepów znajdziecie na www.lassig.pl

stoliczek – TULOKO -> lista sklepów TUTAJ

lusterko Benbat (dostępne w 3 kolorach) – do kupienia m.in. TUTAJ

 

 

 

eMka podróżuje, gadżety, TESTY
, ,

1 komentarz do "jedziemy na wycieczkę – czyli jak komfortowo podróżować z dziećmi"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*Twój komentarz:

*


Protected by WP Anti Spam