testujemy: wózek ANEX CROSS 3 w 1 – pierwsze wrażenia

O wózkach Anex słyszałam bardzo niewiele. W związku z tym nie miałam w żaden sposób ukierunkowanej opinii na ich temat. Ponad tydzień temu trafił w nasze ręce model Cross w przepięknym, wiśniowym kolorze skóry – Marsala, chociaż tak naprawdę wybór koloru do łatwych nie należał (możemy wybierać z 5 dostępnych). Nasz wózek składa się z gondoli, spacerówki  i fotelika samochodowego czyli tzw 3 w 1, chociaż fotelik jest akcesorium dodatkowym i możemy zakupić wózek bez niego.

img_2547-kopiowanie

W tym wpisie, jako że nie przetestowaliśmy go jeszcze w terenie, chciałam przedstawić Wam wrażenia z naszego 'pierwszego spotkania’. Na razie zajmiemy się tym, co przyda się nam na samym początku, czyli gondolą i fotelikiem, na spacerówkę jeszcze przyjdzie czas 🙂

Co rzuciło mi się w oczy po złożeniu? To, że jest wysoki,a co za tym idzie – wygodny dla naszego kręgosłupa 😉 Gondolę montuje i demontuje się w bardzo łatwy sposób, bez większego użycia siły. Wózek z gondolą waży ok 11,5 kg, sam stelaż 7,8 kg. Wózek posiada pompowane przednie i tylne koła, z przodu mamy możliwość ich blokady. Dodatkowo zwrócił naszą uwagę łatwy w obsłudze i bardzo skuteczny hamulec.

img_2562-kopiowanie

 

Na pierwszy rzut oka Cross jest bardzo dobrze wykonany, z przyjemnych materiałów. Regulowana rączka wykonana jest z czarnej eko-skóry, zaś tkanina, z której wykonana jest budka oraz tapicerka wózka, według zapewnień producenta pochłania 50% promieniowania UV i dodatkowo jest wodoodporna (przetestujemy na pewno! 😉 ) . Wnętrze wózka wykończone jest się bardzo przyjemną, delikatną białą tkaniną (producent informuje nas o jej właściwościach antyseptycznych i antybakteryjnych dzięki zawartych w niej jonach srebra). Materac  z wkładką kokosową wydaje się być bardzo wygodny.

img_2532-kopiowanie

img_2535-kopiowanie

Budka ma możliwość wentylacji – wystarczy rozpiąć suwak. Rewelacyjne rozwiązanie na sezon letni.

img_2538-kopiowanie

Co zaskoczyło mnie na plus? To, że posiada on pojemną torbę montowaną do ramy oraz zamiast standardowej torby do wózka zawieszany na rącze… plecak! Świetny pomysł! Tym bardziej, że wydaje się być bardzo praktyczny w użytkowaniu. W zestawie jest również folia przeciwdeszczowa i moskitiera.  Skórzane naszywki z nazwą marki dodają 'smaczku’ całości 😉

img_2544-kopiowanie

img_2531-kopiowanie

img_2529-kopiowanie

Decydując się na zestaw 3 w 1 dostajemy dodatkowo fotelik oraz adaptery umożliwiające jego montaż na ramie wózka. Możemy również dokupić do niego bazę ISOFIX do łatwego montażu w samochodzie. Jeśli zdecydujemy się na zakup innego fotelika znanych marek również możemy dokupić przeznaczone specjalnie do nich adaptery.

img_2551-kopiowanie

img_2560-kopiowanie

Wózek wydaje się być zwrotny i przyjemny w codziennym użytkowaniu, ale to ocenimy już w następnym wpisie 😉

Tym postem chciałam zapoczątkować cykl ’Rok z Anex Cross’. Będziemy dawać znać jak wózek sprawdza się w typowych dla każdej pory roku warunkach atmosferycznych i podczas naszych podróży, przedstawimy jego plusy czy też minusy oraz nasze uwagi.

Więcej o wózku przeczytacie na stronie producenta TUTAJ

TESTY, wyprawka
, , ,

68 komentarzy do "testujemy: wózek ANEX CROSS 3 w 1 – pierwsze wrażenia"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*Twój komentarz:

*


Protected by WP Anti Spam